Antireflexní vrstva, pohoda pro Vaše oči

Brýlová čočka má dvě optické plochy, přední a zadní. Na obou těchto optických plochách dochází k odrazu určitého procenta světla. Odraz světla sníží intenzitu světla procházejícího čočkou a odražené paprsky způsobí "stín" na ploše čočky, který omezuje vidění. Pokud oko nedostává kvalitní obraz, ale obraz ovlivněný odlesky, tak se snaží obraz zaostřit. Tato námaha se může projevovat jako únava zraku, zčervenání očí, bolest hlavy.

Antireflexní vrstva je kontruována tak, aby tyto odlesky odstranila. Na principu destruktivní interference (skládání) paprsků ostraní odlesky, a tím zvyšuje kontrast a pohodu vidění. Vaše oči se nemusí tolik namáhat, vidění je kontrastní a pohodlné.

Proč antireflex?

Antireflexní vrstva Vám umožní ostřeji vidění.
Při stejných světelných podmínkách vstupuje do oka větší množství světla (nedochází k odrazu, a tedy ztrátě světla). Více světla znamená více informací a ostřejší obraz.

Snížení námahy Vašich očí.
Více informací vstupujících do oka snižuje potřebu očí a očního aparátu snažit se vidět lépe, a tím se zmenšuje míra namáhání Vašich očí. Kvalitní vidění bez námahy oceníte zejména při řízení motorového vozidla v noci, nebo při práci s počítačem, při večerním čtení u lampičky, při sledování televize a při mnoha dalších činnostech běžného života.

Estetické výhody antireflexu.
Antireflex odstraňuje viditelné odlesky na proše brýlové čočky a tím ji činí zcela průhlednou. Na brýlové čočce bez antireflexní vrstvy vznikne odlesk, který pozorovateli nedovolí vidět Vám do očí. S antireflexní vrstvou vypadají Vaše oči přirozeně a při jednání s druhými působíte bezprostředně.

 

Vliv antireflexní vrstvy na průhlednost čočky pro pozorovatele

Vliv na "tlusté" brýlové čočky
Pokud máte vyšší dioptrickou hodnotu brýlových čoček, mohou na nich vznikat rušivé kruhy při okraji brýlové čočky. I tyto nevzhledné odlesky hrany čočky pomáhá antireflexní vrstva potlačit, a Vaše brýlové čočky budou vypadat  tenčí.

 

Pokud Vás nabízené řešení zaujalo, zamluvte si svůj termín konzultace.

Copyright © 2011 Bonus Optik. Všechna práva vyhrazena.