Krásné a estetické brýle i při vyšší dioptrické vadě

Máte vyšší dioptrickou vadu? Jsou Vaše brýlové čočky v brýlích silné? Vadí Vám zkreslení oka za brýlovým sklem? Toužíte po krásných tenkých brýlových čočkách? Chcete učinit svou oční vadu méně nápadnou?

Uvedené problémy trápí většinu nositelů brýlí s vyšší oční vadou. Velmi silné brýlové čočky zasazené v obrubě působí nepěkným dojmem, jsou silné, vyčníjí z očnice. Také způsobují deformaci Vašeho oka z pohledu pozorovatele.

 

Existuje řešení?

Samozřejmě. Řešení se jmenuje vysokoindexní brýlové čočky. Následující obrátky osvětlují vliv vyššího indexu lomu na výsledný tvar brýlové čočky. Vlevo je vždy čočka s vyšším indexem lomu, vpravo je základní index lomu 1,5.

Porovnání tenčené čočky 1,67 a základní čočky indexu 1,5

Obě zobrazené čočky mají dioptrickou hodnotu -6,0 dioptrií. Tenčená čočka je o 38% tenčí a o 36% lehčí než základní provedení.

 

Porovnání tenčené čočky indexu 1,67 a základní čočky indexu 1,5.

Obě zobrazené čočky mají dioptrickou hodnotu +6,0 dioptrií. Tenčená čočka je o 36% tenčí a o 33% lehčí než základní provedení.

 

Provnání brýlové čočky -6,0 dioptrií v indexu lomu 1,5 a 1,67Na obrázku vlevo je porovnání tloušťky brýlové čočky -6,0 dioptrií v uvedených indexech lomu. Je zde názorně ukázán vliv vyššího indexu lomu na tvar a tloušťku brýlové čočky. Čočka s vyšším indexem lomu je tenčí a plošší než čočka se základním indexem lomu 1,5.

 

 

 

 

 

 

Pokud Vás nabízené řešení zaujalo, zamluvte si svůj termín konzultace.

Copyright © 2011 Bonus Optik. Všechna práva vyhrazena.